Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Çarşamba, Nisan 24, 2024

Hafıza-i Beşer Nisyan ile Maluldür

Yazı Biraz Uzun Lütfen Sonuna Kadar Okuyalım ki İnşALLAH Daha İyi Anlayabilelim.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör;

EKREM MÜDAFA (İMAMOĞLU) nın

Kıbrıs Gezisini Deşifre Etti.

Bir belediye başkan adayı için fazla tuhaf hareketler..

KKTC’ye git, orada Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüş, herhangi bir unvanın olmamasına rağmen şeref defterine imza atıp

yüzsüzlük yapmaya devam et…

“Maksadı ne, kime, mesaj veriyor”

Bir tarafta Concorde Cyprus Luxury Resort’un ve  Zafer İnşaat’ın sahibi  Necati Yağcı, diğer tarafta Ekrem Müdafa ( İmamoğlu…)

Yağcı’yı tanımayanlar için biraz anlatayım. Adını Amerika’lıların “Our Boys” dedikleri ( Bizim Çocuklar ) Kemal Derviş’in Türkiye’ye geldiği dönemde duyduk.

Derviş’e siyasi çalışmalarını yürütmek için ofis ve araçlarını tahsis etmişti.

İlişkiyi de Derviş’in danışmanı merhum Fikret Ünlü’nün kızı halen Koç Holding’de çalışan Oya Ünlü Kızıl’ın kurduğu söyleniyordu. Hatta Oya Hanım’ın eşi de Necati Yağcı’nın şirketindeydi.

Yağcı aslında ABD’lilerin “Our boys” (bizim çocuklar) dediği kesimden… Kamuoyunda pek tanınmaz. İstihbarat ve güvenliğe aşırı önem veren ABD ve İsrail, Yağcı’ya epeyce güvenmiş olacak ki, bir sürü ‘stratejik’ işi kendisine teslim etmişler.

Misal, Almanya’da Amerikan askeri istihbarat binasının yenilenmesi,

Moskova’da ABD Büyükelçiliği güvenlik duvarı, Frankfurt, Belarus, Moldova, Yemen ve Tacikistan’da ABD elçiliği inşaatları,

Ankara’da ABD elçiliği binası, Afganistan’da askeri üs, lojmanlar, polis merkezi, Özbekistan ve Kazakistan’da ABD elçiliği binasının yenilenmesi,

Belarus ve Azerbaycan’da İsrail elçilikleri, İncirlik’te okul, silah deposu, kanalizasyon gibi birçok işin arkasında Zafer İnşaat var.

Kemal Kılıçdaroğlu bir dönem kendisini CHP içinde parlatmak istedi ama parti teşkilatı izin vermedi.

O dönemde örgüt ve delege üzerini çizdi.

Yeniden siyasete atılacağını düşünmüyorum.

Ama belli ki,

belediye seçimlerinde kendisine bir rol biçilmiş! Rolü ABD ve İsrailliler’e İmamoğlu lansmanı olabilir mi?

Ekrem Müdafa (imamoğlu) mazbatası alınmadan iki gün önce tebrik ziyaretine Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç ve Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu gidiyor!!

Mazbata YSK tarafından iptal edilip Seçim tekrarı kararından sonra Ekrem Müdafa açıklama yapıyor ne diyor;

Bundan sonra sanatçılar konuşacak kuruluşlar konuşacak herkes konuşacak diyor…!!!

Birden Sanatçı denilen kesim…

Her Şey Çok Güzel Olacak  # altında birleşiyorlar Tiwitter da

Sırası ile Fenerbahçe başkanı Ali koç ve yönetimi ile Galatasay kulübü divan kurulu üyeleri açıklamalar yapıyorlar…!!!

15 Temmuzdan evvel ne oldu güneydoğuda

Pkk’lılarla feto’cu Teröristler hendekler açtılar Vatanımızı Bölmeye kalktılar.

Güneydoğu’daki birçok il ve ilçe’yi harabeye döndürdüler. Terör saldırılarında 793 güvenlik görevlisi şehit edildi, 314 sivil vatandaş hayatını kaybetti. 4 binin üzerinde güvenlik görevlisi ve 2 binden fazla vatandaş yaralandı.

Duvarlara pkk’lı ve Fetöcü teröristler O zaman ne yazdılar…!!!

Her şey  çok güzel olacak…!!!

Diye her yere yazdılar.

19 Mayıs 2019 Tarihli Star Gazetesi Yazarı

KEMAL Gümüş’ün Çok Önemli Köşe Yazısından;

FETÖ’nün belediyeler imamı ve CHP’li belediyelerin danışmanlığını yapan Erkan Karaarslan’ın, 14 Mayıs’ta Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde verdiği ifadenin ardından CHP’de telaş başladı. Karaarslan’ın ifadesinde sarf ettiği ‘bir bakan CHP ve İmamoğlu aleyhinde konuşmam karşılığında beraat teklifinde bulundu’ sözlerinin arkasındaki gerçek deşifre oldu. Söz konusu yalan iddia CHP’li belediyeler ile FETÖ arasındaki kirli ilişkinin örtbas edilmesi için kullanıldı.

MEKTUP DEŞİFRE ETTİ

CHP’nin bakan iftirasına dört elle sarılmasının asıl nedeni ise Kararslan’ın eşi Selma Kararslan’ın cezaevine gönderdiği mektupta ortaya çıktı. FETÖ İmamı Erkan Karaarlan 16 Mayıs günü tutuklu bulunduğu Sincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Avukatı Emre Kılıçarslan ile görüştü. Avukatın yapılan üst ve evrak aramasında üzerinde beş sayfalık bir mektup bulundu. Bir nüshası tutanakla imza altına alınan mektubun Karaarslan’ın eşi tarafından yazıldığı anlaşıldı.

İMAMOĞLU’NDAN DESTEK

Selma Karaarslan’ın kaleme aldığı beş sayfalık mektup, CHP’nin büyük bir telaş içinde olduğunu gözler önüne serdi. Selma Karaarslan mektupta CHP Milletvekili Tuncay Özkan ile görüştüğünü ve CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kendisini İstanbul’a görüşmek için davet ettiğini görüşmenin ise cumartesi günü gerçekleşeceğini yazdı ve avukatları Emre Kılıçarslan’ın ise CHP’de Ekrem İmamoğlu’nun avukatıyla görüştüğünü yazdı. CHP’li Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerioğlu’nun da kendisiyle ilgilenmeye başladığını belirterek gördüğü özel ilgiyi detaylı bir şekilde mektupta anlattı.

BAKANLA GÖRÜŞME YOK

Selma Karaarslan kocasına “Şimdi sen bakanın adını vermediğin için herkes bu bakanın adını merak ediyor” dedikten sonra bir gazetecinin kendisini arayıp “siz hangi bakanla görüştünüz” diye sorduğunu kendisinin de “Ben de bir bakanla görüşmedim. Avukatımız görüştü dedim. Avukatımız da aile dostumuz onu kastediyor dedim. Bilgin olsun” dediğini anlattı. Mektuptaki ifadelerden herhangi bir bakanla görüşme olmadığı ve herhangi bir bakanın beraat teklifinde bulunmadığı da anlaşıldı.

CHP’YE ABA ALTINDAN SOPA

Selma Karaarslan avukatları Emre Kılıçarslan’ın CHP’ye aba altından sopa gösterdiğini vurgulayarak CHP’li başkanları nasıl hizaya getirdiklerini ise mektupta şöyle anlattı: Şükrü Başkanın avukatı Hüseyin aradı Emre’yi. Emre de aba altından sopayı gösterdi. Senin için ‘Ben Erkanı artık zor tutuyorum, kafayı yedi. Psikolojisi iyi değil. Ben her şeyi söyleyeceğim diyor’ dedi. O da ‘bunu başkana ileteyim mi’ dedi. ‘İlet’ cevabını verdi. Evrim ile (Özlem Çerçioğlu’nun avukatı Evrim Karakoz) konuştu. Erkan zor durumda. Sen başkana ilet. Dün de zaten ilgilenmemişler Aydın da ailesi ile. Yani biraz tehditvari gibi geldi bana konuşmalar. Ben pek anlayamadım ama Emre’nin, ablamın, Cemin kafasına yattı. Bir takım taleplerde bulunmak gerek diyorlar. Sen bunları bir düşün bakalım. Ben ilk öncelikle tahliyeye odaklandığım için bunlar bana gereksiz geliyor. Yarın bana telefonda söylersin. Bir de bana sen karışma diyor Emre. Ben Erkan’ın geleceğini hazırlıyorum diyor.Şimdi de anlatır sana.

FETÖ’nün belediyeler imamı Erkan Karaarslan, İBB Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile sık sık bir araya geliyordu.

İhaleleri FETÖ imamları aldı

CHP’nin yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı eski Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun FETÖ’nün ‘Belediyeler İmamı’ olan Erkan Karaarslan ile ihale bağı ortaya çıkmıştı. Karaaslan’ın E-Yöntem firmasına 26 Mayıs 2016’da 1 milyon 809 bin liralık, 9 Mayıs 2016’da ise 346 bin 666 liralık ihale verdiği belirlenen İmamoğlu’nun Karaarslan ve ailesine ait şirketlere başka ihaleler de verdiği tespit edilmişti.

FETÖ TV’sinin aranan ismiydi

CHP’nin İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun, FETÖ’ye ait Samanyolu TV’de şike kumpasına verdiği desteğin görüntüleri ortaya çıkmıştı. FETÖ’cülere canlı yayında övgüler yağdıran İmamoğlu’nun FETÖ kanallarına telefonla bağlantısının yanı sıra sık sık canlı yayınlara katılarak yorumculuk da yapmıştı.

FETÖ’den tutuklu  Erkan Karaarslan cezaevine böyle gönderilmişti.

Tam bir Chp, Feto, pkk, Ekrem Müdafa Tabi ki Amerika…!!! Çok UYANIK olmak zorundayız.

O’nun için Recep Tayyip Erdoğan,

O’nun için Akparti,

O’nun için Binali Yıldırım.

Bu bir Savaş…!!!  Savaşlar sadece silah’la olmaz.

Bu bir Devlet, Millet, Mukaddesat, Meselesi.

Rab’bim  Şu Mûbârek Ramâzan-ı Şerîf Ayı’nın  Hürmetine bu güzel vatanımıza ve Milletimize

Bir daha 1915 çanakkaleyi ve Kût’ül Amâre’yi yaşatmasın inşAllah.

ALLAH’a Emanet Olunuz.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir