Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Salı, Mart 28, 2023

Berna Laçin, Çocuk İstismarına Destek Çıktı

Berna Laçin sosyal medya hesabından Abdulllah Şevki’nin “Zümrüt Apartmanı” isimli sapkın kitabında yer alan cümleler için ” “Çocuk istismarını bir film ya da kitapta anlatmak pedofili değildir, buna özendirmek, bunu normal olarak yansıtmak pedofilidir” diyerek bu sapkınlığa sahip çıktı.

Abdulllah Şevki’nin “Zümrüt Apartmanı” isimli kitabının içinde yer alan satırlar Türkiye’yi ayağa kaldırmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pedofili içeren ifadeler nedeniyle tepki toplayan kitapla ilgili sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca suç duyuruları üzerine kitapta yer alan bazı ifadeler nedeniyle yazar Abdullah Şevki hakkında ‘müstehcenlik’ suçundan soruşturma başlatıldı. Başsavcılıktan yapılan açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın suç duyurusu üzerine Abdullah Şevki isimli şahıs tarafından kaleme alındığı anlaşılan ‘Zümrüt Apartmanı’ isimli kitapta yer alan bir kısım ibarelerle ilgili şüpheli Abdullah Şevki hakkında TCK’nın 226’ncı maddesi uyarınca ‘müstehcenlik’ suçundan soruşturma başlatılmıştır” denildi.

ÇOCUK İSTİSMARINA AÇIKÇA DESTEK

Sözde yazar Abdullah Şevki’ye soruşturma açılmasının ardından sosyal medya hesabından, “Yayınevine de suç duyurusu yapıldı mı? Abdullah Şevki için suç duyurusunda bulunulmuş, bakalım dava ne zaman açılacak”paylaşımını yapan Berna Laçin’in çocuk istismarına açıkça destek verdi. Laçin skandal sözlerini şöyle sürdürdü:

“KİTAPTA ANLATMAK PEDOFİLİ DEĞİLDİR”

“Çocuk istismarını bir film ya da kitapta anlatmak pedofili değildir, buna özendirmek, bunu normal olarak yansıtmak pedofilidir. O zaman hiç tecavüzü filan konu alan film olmasın! Ama cehaletin de bir sınırı olsun yav bunları mı konuşucaz oturup Twitter’da…”

haber7.com

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir