Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Cumartesi, Temmuz 31, 2021

İbrahim Karagül’den Olay İddia! Ekrem İmamoğlu Bir Proje Mi?

İSTANBUL yerel seçim sonuçları tartışılmaya devam ediyor. Oylarda hile yapıldı mı yapılmadı mı sorusunu herkes merak ederken geçen günlerde seçim sonucu için darbe ifadesini kullanan gazeteci İbrahim Karagül’den çok konuşulacak bir yazı daha geldi.

Genel yayın yönetmenliği görevini yürüttüğü Yeni Şafak’ta seçim sonuçlarını değerlendiren İbrahim Karagül 31 Mart Yerel seçimlerinin ardından seçim sonucunu darbe olarak değerlendirerek herkesi şaşırtmış ve seçimlerin yenilenmesi gerektiğini yazmıştı.

Karagül bugünkü yazısında iddialarını bir ileri boyuta taşıyarak İstanbul seçim sonuçlarıyla ilgili çok vahim iddialarda bulundu. Karagül Ekrem İmamoğlu’nun bir proje olduğunu ve bu sonuçların ikinci bir Baykal kumpası olduğunu iddia etti.

İstanbul’da seçimler mutlaka yeniden yapılmalı diyen Karagül; ”Bu yapılamazsa, bütün oylar mutlaka yeniden sayılmalı. Öyle oy kaydırmalarının kontrol edilmesiyle ya da geçersiz oyların sayılmasıyla yetinilmemeli. Sadece buradan gitmek, İstanbul üzerinde uygulanan “proje”yi ortaya çıkarmaya yetmeyecek’’ dedi.

Bu işte ABD’nin parmağı var

Bu işte ABD’nin de parmağının olduğunu iddia eden Karagül, ABD’nin “Şeffaf seçimler yapılsın” açıklaması ve seçimlerden sonraki süreçte AB ve ABD’nin sessiz kalmasını da buna yordu.

Seçimlere müdahale edilmiştir

Karagül ”seçimlere müdahale edilmiştir. Artık bu yadsınamaz bir gerçektir. CHP’lilerin, FETÖ’cülerin, PKK’lıların hatta AK Partili görünen bazılarının “artık hazmedin”, “gerçeği kabul edin” söylemlerinin çok ötesinde bir durumla karşı karşıyayız’’ ifadelerini kullandı.

Seçimlere yönelik organizasyon gizlilikle yapıldı

Karagül, seçimlere yönelik organizasyonun son derece gizlilikle yapıldığını, kendi aralarında koordinasyon ve görevlendirme yapıldığını, sandık başkanları listelerine müdahaleden FETÖ ve PKK kadroları arasındaki işbirliğine kadar her şeyi ayarlandığını söyledi.

Baykal kumpasının arkasında kim varsa, İmamoğlu’nun aday yapılmasının arkasında da aynı güçler var

Bu kadar ince hesap yapanların YSK boyutunu düşünmemesi ve tedbir almaması zaten düşünülemez. Daha derin bir organizasyona, İstanbul’dan da öte Türkiye’ye yönelik bir planlamaya dikkat çekiyorum diyen Karagül ”Şahsen, Ekrem İmamoğlu’nun bir “proje” olduğunu düşünüyorum. Deniz Baykal’a kumpas kurup Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başına getirenler, bu projeyle Türkiye’nin kurucu partisini “Türkiye Ekseni”nden çıkarıp çokuluslu müdahale cephesine çekenler, ikinci adımı İmamoğlu üzerinden atmıştır. Baykal kumpasının arkasında kim varsa, İmamoğlu’nun aday yapılmasının arkasında da aynı güçler ve çevreler vardır’’ ifadelerini kullandı.

İmamoğlu projesi 15 Temmuz’un intikamı

Karagül, iddiasını daha da ileriye götürerek İmamoğlu projesinin 15 Temmuz’un intikamı olduğunu, İmamoğlu’nun İstanbul için değil, Türkiye için hazırlatıldığını iddia etti.

internethaber.com

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir