Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Pazar, Eylül 24, 2023

Erdoğan: BM’de Adalet Diye Bir Şey Beklemeyin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde de Birleşmiş Milletler’de de adalet diye bir şey beklemeyin, aramayın, yok böyle bir şey” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde TÜBİTAK ve TÜBA Ödülleri Töreni’nde konuştu. erdoğan buradaki konuşmasında, “Bilim ve teknolojiden mahrum bir kalkınma çabasının menzile varması mümkün değildir” ifadelerini kullandı.

“Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde de Birleşmiş Milletler’de de adalet diye bir şey beklemeyin, aramayın, yok böyle bir şey” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Müslümanlara ne kendi gelecekleri, ne de insanlığın ortak meseleleri hakkında söz söyleme hakkı tanınmamıştır. 1,7 milyar nüfusa sahip İslam dünyasının, BM Güvenlik Konseyinde bir tane bile daimi üyesinin bulunmaması işte bu çarpıklığın bir sonucudur. Onun için ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyorum.”
Türkiye son 16 yıldaki hamleleriyle bağımlılık gömleğini parçalamıştır

Erdoğan, “Türkiye son 16 yıldaki hamleleriyle, asırlardır kendisine ve medeniyetine giydirilmeye çalışılan bağımlılık gömleğini parçalamıştır” şeklinde kullandı.

“Öğrencilerin yetişmesiyle değil de başörtüsüyle, sakalla, kıyafetle uğraşan bir üniversitenin ne ülkeye ne de millete bir faydası olur” ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Uzun yıllar öğrenci olaylarıyla, yasaklarla, ikna odalarıyla, kimi örgütlerin baskılarıyla anılan üniversiteler artık tarih oldu. Atılan adımlar sayesinde üniversitelerimiz, gerçek anlamda bilim ve akademik çalışma yapabilecekleri imkanlara kavuştu.
Öğrencilerin vakitlerini kavgalarla geçirdiği bir üniversite atmosferinde Fuat Sezgin’ler, Aziz Sancar’lar hayat bulamaz.”
Uzaydan kutuplara kadar her noktada çalışmalar yürütüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye artık bilimsel araştırmalarda sınır tanımıyor. Uzaydan kutuplara kadar her noktada çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

Erdoğan, “Hudutlarımızın korunmasına gösterdiğimiz hassasiyeti ülkemizin ürettiği verilerin korunmasına aynen göstermek durumundayız. Bugün siber saldırılar ve açıklar, devletin güvenliği ile kişi mahremiyetini ihlal eden en büyük tehditlerdendir” ifadesini kullandı.

Geliştirdiğimiz ‘Ahtapot’ yazılımı siber saldırıyı engelledi

Erdoğan, “Geliştirdiğimiz ‘Ahtapot’ yazılımı, bir kuvvet komutanlığımızın karargahına yapılan siber saldırıyı başarıyla engelledi ve gerçekleşecek bir NATO tatbikatına dahil edildi” diye konuştu.

Erdoğan, “Bir hayali gerçekleştirip Uzay Ajansı’nı kurduk. Ülkemizi uzay araştırmaları ve teknolojisinde süper lige taşıyacak tarihi bir adım attık” şeklinde konuştu.

Erdoğan: BM’den adalet diye bir şey beklemeyin
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan ‘Dünya 5’ten büyüktür. 194 üye var, 15 geçici üyenin hiçbir değeri var mı? Yok. Hani adalet üzerine kurulmuştu?’ dedi.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir