Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Perşembe, Mayıs 19, 2022

Bakan Soylu: Türkiye ABD’ye Rağmen Operasyon Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye’nin ABD’ye rağmen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatları’nı yaptığını belirterek, ABD’nin Fırat’ın doğusunu da çerçevelemeye çalışacağını ancak buna müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

Son yıllarda yurt içinde ve yurt dışında terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar ve harekatlar gerçekleştiren Türkiye, özellikle Irak ve Suriye’de, ABD’nin desteklemesine rağmen terör örgütlerine karşı başarılı sonuçlar elde ediyor.

“TÜRKİYE, ABD’YE RAĞMEN KENDİNİ AŞTI”
Bu konuyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu: “Fırat Kalkanı Harekatı yaptık, Amerika bize ‘Yap’ demedi. Zeytin Dalı Harekatı yaptık, bizim karşımıza çıktı, tehdit etti. Beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü. Uluslararası bir kuşatma ortaya koymaya çalıştı ama Allah’a şükürler olsun Türkiye bunu da aştı. Bizi Kuzey Irak’ta çerçevelemeye çalıştı, bizi Afrin’de çerçevelemeye çalıştı. Şimdi bizi, bir taraftan Fırat’ın doğusunda çerçevelemeye çalışacak. Türkiye ona müsaade etmedi, şimdi buna da müsaade etmeyecek.” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir