Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Çarşamba, Şubat 1, 2023

Kaşıkçı’nın Katili Kahtani mi?

Türkiye medyası olarak maalesef haber kaynaklarımız hala batılı ajanslar. Bu durum Kaşıkçı cinayetiyle daha fazla tebarüz etti. Oysa bu menfur cürüm bu ülkede işlenmişti. Bu konu bir yerlere not edilmesi gereken bir durum.

BBC’de yer alan bir habere göre Kaşıkçı’yı öldürenler belli. Dikkat edilmesi gereken bir durum ise haber kaynağı. Zira bu haberde asıl fail yani “öldürün” emrini veren kişiyi gizlemek istenmiş olabilir. İşte o haber:

Kaşıkçı cinayetini Kahtani’ye bağlı ‘Kaplan Takımı’ işledi

BBC Arapça’ya konuşan kaynaklar, Cemal Kaşıkçı cinayetini 2018 yaz aylarında kurulan 50 kişilik ‘Kaplan Takımı’ adlı ekipten bir grubun işlediğini söyledi.

Aynı kaynakların verdiği bilgiye göre bu ekibin başında Prens Muhammed bin Selman’ın sağ kolu Suud el Kahtani bulunuyordu.

Suudi yönetiminin tanınmış muhaliflerinden Dr. Saad el Fakih, bu ekip için “Ülke içindeki ve dışındaki muhalifleri öldürmekle görevliydiler” dedi.

Fakih, “Rejimin, tutuklayarak ortalığı yaygaraya vermek istemediği insanları öldürmek için görevlendirildiler” dedi.

BBC Arapça belgeseli ayrıca bu ekibin öldürdüğü tek ismin Kaşıkçı olmadığına dair iddialara da ulaştı.

Suudi yönetimi içincen gizli bir kaynak, Muhammed bin Selman’ın ‘kara kutusu’ olarak nitelendirilen Tümgeneral Ali el Kahtani’nin de dövülerek öldürüldüğünü söyledi.

Bu cinayeti de Muhammed bin Selman’ın sağ kolu olarak görülen Suud el Kahtani’nin liderliğindeki ekip gerçekleştirdi.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir