Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Salı, Mart 9, 2021

“İstersem Babamı da Sevmem”

Mısıroğlu Münekkitlere Cevap Verdi:

Kamuoyu bir süredir Türkiye’nin enerjisini heba eden bir niza içinde. Tarihçi-yazar Kadir Mısıroğlu sözleri sebebiyle bazı münekkitlerce “fesli”. ”meczup” dibi galiz ifadelerle eleştiriliyor. Hasta olmasına rağmen geri adım atmayıp cevap yetiştirmekten geri kalmayan Mısıroğlu, son videosunda kendini savundu. İşte Mısıroğlu’nun sözleri:

” Diyanet İşleri reisinin beni hasta yatağımda ziyaretinden ötürü aslanlar gibi kükreyenlerin hiçbirinde ne Mustafa Kemal’in yaptığı işleri değerlendirecek kabiliyet vardır, ne de ona samimi bir muhabbet sahibidirler. Bana kükreyenlerden bir tanesi inanıyorum ki Nutuk’u okumamıştır. Ben bunun Osmanlıcasını ilk mektebi bitirdiğim sene okudum. Benimle konuşacak kalitede bir adamınız yok. Ancak söversiniz. Pes, Müslüman olamıyorsanız, insan olun. Gâvurun bile ahlaklısı olur ya… Demokrasiye inanıyorsan, insana saygıya inanıyorsan, ben size cevap vermekten aciz miyim sanıyorsunuz. Evet, ben Kemal Paşa’yı sevmiyorum. Bu benim hakkımdır, istersem babamı da sevmem. Bundan dolayı beni kimsenin kınamaya hakkı yoktur. Beni eleştirenler bir kamyon çakıl taşıdır”

Diğer taraftan Mısıroğlu, ilginç bir iddiada daha bulunarak şöyle dedi:.” Mustafa Kemal bu memlekette yükselmenin birinci basamağıdır. Ama bu şans ellerinden gidiyor. Onlarda biliyor. Bu devam etmez”.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir