Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Çarşamba, Mayıs 22, 2024

“Bütün Muhaliflerinizi, Dürüst İnsanları, Hakkı Söyleyenleri Tasfiye Ediyorsunuz”

CİHANGİR İSLAM’IN 15 TEMMUZ ÇIKIŞI ŞAŞIRTTI

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam, TBMM’de dün gerçekleştirilen bir oturumdaki konuşmasında kanun hükmünde kararname ile ihraç edilenlerin iktidar tarafından ‘sivil ölü haline getirildiğini’ söylerken ağır ifadelerle iktidar partisine yüklendi. Konuşmasına itiraz eden AK Partililere “Zulmediyorsunuz ve zalimsiniz. Bunu her dem suratınıza haykıracağız…” diye tepki gösterdi.

KHK ile Kafkas Üniversitesi’ndeki görevine son verilen, aynı zamanda Merve Kavakçı’nın da eski eşi olan Cihangir İslam’ın 15 Temmuz’la ilgili kullandığı ifadeler tepki çekerken yer yer sertleşen konuşmasından satır başları şöyle:

“Ortada bir çatışma varsa bu illa doğru ile yanlışın çatışması değildir, doğru ile yanlış çatışır, yanlış ile yanlış da çatışır; batıl ile batıl da çatışır. 15 Temmuz akşamı iki batılın çatışmasını seyrettik biz bu ülkede. Neydi? Menfaat kavgasıydı. Devleti parsellediniz ve bunun hesabını vermediniz. Allah için bunlara İslamcı falan demeyin, bunlar Makyavelist, bunlar Oportünist bunlar beceriksiz, bunlar dünyaya yapıştılar ve acısını şimdi milletten çıkartıyorlar, değerli arkadaşlarım.Ne oldu 15 Temmuzda? Burada 4 parti aslanlar gibi imza verdi, Yenikapı’ya giderken HDP’den kurtuldunuz, Anayasa’yı referanduma giderken CHP’den kurtuldunuz ama bugün MHP’ye ihtiyacınız olduğu için MHP’yle yan yana duruyorsunuz. Siz kadim kıymet bilmez, siyaseten nankörsünüz, nankör.

15 Temmuz bahane, bütün muhaliflerinizi, dürüst insanları, hakkı söyleyenleri, zulmünüzü yüzünüze söyleyenleri tasfiye ediyorsunuz.

Bakın, “liberal”, “komünist”, “milliyetçi”, “Türkçü”, “irticacı” diyerek geçmişte çok şeyler yapıldı bu ülkede. Şimdi de siz uydurdunuz, FETÖ’cü, iltisaklı, irtibatlı. Nedir FETÖ? FETÖ’cü nedir? Alparslan Kuytul’u niye içeri attınız? Sıra öbür cemaatlerde mi, Nakşilerde mi, Kadirilerde mi?

KHK ile sivil ölüye çevirdiğiniz insanları şimdi bu utanç vesikası ile üzerlerine beton dökmeye çalışıyorsunuz. Anayasayı ve en temel haklarımızı ihlal edeceksiniz. Zulmediyorsunuz ve zalimsiniz.”

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir