Yörünge Dergisi

"Türkiye’nin Entelektüel Aklının Buluşma Noktası"

Pazartesi, Ocak 18, 2021

Bir Gazete Daha Düştü

Kâğıt sıkıntısı bir gazetenin daha matbuat âleminden çekilmesine neden oldu. Daha önce kâğıt sıkıntısı nedeniyle hafta sonu eklerini çıkarmama kararı alan Demirören Medya grubuna bağlı Vatan gazetesi basılı gazeteden sanal gazeteye geçen gazeteler kervanına katıldı. Son baskısı bugün çıkan gazeteye 1 Kasım itibariyle sadece internetten ulaşılabilecek.

Geçtiğimiz Nisan ayında dev bir satın alma işlemine imza atarak, Doğan Medya Grubu’nu bünyesine katan Demirören Medya Grubu, Vatan Gazetesi’nin yayın hayatına son verdi.

Vatan Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Yuvacan çalışanlara “Bugün son baskıyı yapıyoruz” dedi.

Demirören Medya Grubu’ndan yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“Grubumuzun yeniden yapılandırma çalışmalarına istinaden 16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan Gazetesi 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla artık Milliyet Gazetesi’nin hafta sonu eki olarak okuyucusuyla buluşacaktır. Vatan’ın e–gazete uygulaması da devam edecek olup isteyen okuyucular bu mecradan da gazetelerine ulaşabileceklerdir.”

Açıklamada gazetenin internet versiyonunun yayın hayatına devam edeceği belirtildi.

Demirören Medya Grubu 2011 yılında Milliyet ile Vatan Gazetesi’ni Aydın Doğan’dan satın almıştı. Vatan Gazetesi 2002 yılında Doğan Grubu’nun çatısı altında yayın hayatına başlamıştı.

“Vatansız kalıyoruz”

Gazetenin yazarlarından Ercan İnan, dün paylaştığı tivitter mesajında ilginç ifadeler kullandı: “Bugün Vatan’ın son günü yarından sonra vatansız, dünya vatandaşıyız”

“Hafta sonu ekine dönüştürülecek”

“Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı” imzasıyla çalışanlara gönderilen mesajda, gazetenin Milliyet’in hafta sonu ekine dönüştürüleceği bildirildi.

Daha Fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir