Samanyolu TV’nin Kadrolu Tarihçisi, Mehmet Görmez’den Ne İstiyor?

Son zamanlarda eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’i hedef alan açıklamalarıyla gündemden düşmeyen tarihçi Ahmet Şimşirgil son katıldığı bir televizyon programında Mehmet Görmez’in başkanlığını yaptığı İslam Düşünce Enstitüsünü hedef aldı.

İslam’ın bir düşünce biçimi ve felsefe olmadığını söyleyen Şimşirgil, hızını alamayarak kurulan enstitünün İslam’la bir ilgisinin olmadığını ileri sürdü.

Merak edilen ise Şimşirgil’in kimlerden sufle alarak Mehmet Görmez aleyhine konuşmaya devam ettiği. Bir dönem Fetullahçı Terör Örgütü’nün propaganda aracı olan Samanyolu TV’de kadrolu program yapan tarihçi Şimşirgil’in asıl maksadı ne? Neden Mehmet Görmez aleyhine konuşmaya devam ediyor? İslami ilimlere dair bir müktesebata sahip olmadığı halde neden İslami konularda ahlam kesmeye devam ediyor?

Yıllarca Samanyolu TV’de nasıl yayın yaptı?
Şimdilerde FETÖ aleyhine açıklamalarıyla taraftar toplayan Şimşirgil, Bank Asya ile ticari ilişkisi olanların bile ceza evinde yattığı bir dönemde Samanyolu TV’den aldığı program başına ücreti nasıl izah edip, kendini sıyırdığı kafaları karıştırıyor.

2 Yorum

  1. tedirginim 10 Aralık 2018
  2. Bayezid Osmanoğlu 12 Aralık 2018

Cevap Yazın